Co zrobić, gdy marzy nam się piękna strona internetowa, zamówiliśmy już usługę i nie za bardzo wiemy co powiedzieć grafikowi by uzyskać oczekiwany przez nas efekt?

Tworzenie stron

Poniżej przedstawiamy kilka prostych kroków, które pomogą nam usprawnić komunikację z grafikiem oraz pracę nad stroną, przez co łatwiej i szybciej osiągniemy wymarzony przez nas efekt.

  1. Wypiszmy listę stron, które nam się podobają. Może to być układ strony, jej kolorystyka czy chociażby poszczególne grafiki.
  2. Określmy styl wyglądu, jaki nas interesuje – czy strona ma być minimalistyczna, czy może bardziej efekciarska, czy uderzamy w prostotę czy może bardziej w rozwinięte animacje.
  3. Wybierzmy kolory, które chcielibyśmy mieć na stronie. Zaplanowanie palety barw na samym początku znacznie ułatwia pracę – trzeba pamiętać, że nie wszystkie kolory ze sobą współgrają.
  4. Jeśli dysponujemy zdjęciami, których można by użyć na stronie, prześlijmy je grafikowi już na początku – coraz częściej jedno zdjęcie potrafi nadać charakter całej stronie.
  5. Wypiszmy krótką listę rzeczy, kolorów lub rozwiązań których na pewno NIE chcemy mieć na stronie. Ułatwi to grafikowi wstrzelenie się w konkretnie nasz gust.
  6. Wymieniajmy się uwagami na bieżąco. Jeśli coś nam się nie podoba, mówmy o tym od razu. Lepiej zmienić wstępny projekt drugiego dnia niż zaawansowany po dwóch tygodniach dopracowywania.
  7. Starajmy się trzymać jednej koncepcji. Jeśli marzy nam się jasna strona, nie przesyłajmy grafikowi poglądowo stron czarnych. Im trafniej określimy swój gust, tym bardziej będą nam się podobać kolejne propozycje.

Strona taka jak chcemy

Dzięki tym siedmiu prostym krokom zwiększymy szanse na to, że przygotowywana przez grafika strona będzie wyglądać dokładnie tak jak tego chcemy już w pierwszych fazach projektu. Dobrze przemyślane wymagania są gwarancją sukcesu, a gdy do tego dodamy częstą komunikację, to możemy być pewni, że wymarzona przez nas strona stanie się faktem.

Jeśli mamy już wizję naszego projektu znajdźmy profesjonalną firmę dla której strony internetowe to „chleb powszedni”.

7 kroków do wymarzonej strony internetowej
Oceń ten wpis