W czasie kiedy my świętować będziemy kolejną rocznicę odzyskania przez Naród Polski niepodległego bytu państwowego, firma Google wprowadzi w życie aktualizację warunków korzystania ze swoich usług.

Jakie czekają nas zmiany w dniu 11. listopada?

Według oficjalnego oświadczenia Google, wprowadzone zostaną trzy zmiany, z których najważniejszą jest możliwość kontrolowania wykorzystywania naszego wizerunku przez Google w różnego rodzaju reklamach. Pozostałe dwie to przypomnienie o bezpiecznym korzystaniu z telefonów komórkowych oraz informacja o poufności hasła.

Wyjście naprzeciw oczekiwaniom

Co ciekawe, programiści z Google wyszli naprzeciw oczekiwaniom użytkowników i poza standardowym zapisem prawnym aktualizacji warunków umieścili również przystępne dla każdego odbiorcy podsumowanie zmian, napisane prostym językiem z pominięciem trudnej prawnej terminologii.

Zagranie PR-owe Google

Za ten zabieg należą się koncernowi ogromne brawa, gdyż informacja o zmianach w regulaminie napisana w takiej formie trafi do niewątpliwie większej ilości odbiorców, niż typowo paragrafowa bezosobowa notka.Jest to również dobre zagranie PR-owe po pamiętnych zmianach regulaminu wprowadzonych 1 marca 2012 roku, kiedy to na firmę Google spadła potężna dawka internetowego linczu za zbyt ogólnikowe wyjaśnienia sposobów gromadzenia przez firmę danych osobowych użytkowników.

Poniżej linki do artykułów ze zmianami:

 

Google aktualizuje warunki korzystania z usług
Oceń ten wpis