Neuromarketing – o co w tym wszystkim chodzi?Poprzedni Artykuł
O czym warto pamiętać tworząc stronę błędu 404Następny Artykuł
Najnowsze
 • Google to nie tylko wyszukiwarkaGoogle od swojego powstawia w 1998 roku dokonało wielu przemian, nie tylko w dziedzinie informatyki i nowych technologii, ale także w świadomości ludzi i postrzegania otoczenia. Już od wielu lat [...]
 • Google Project AraCzy słyszeliście już o innowacyjnym projekcie od Google o nazwie ARA? Jeśli nie - przeczytajcie koniecznie nasz najnowszy artykuł w tym temacie. Projekt Ara to najnowszy projekt od Google. Pierwszy model [...]
 • Już niebawem nowy iPhoneTym razem nowy artykuł z trochę innej bajki - będzie bowiem o premierze najnowszego iPhone 6s oraz nowego systemu operacyjnego Apple iOS 9.Już niebawem Apple zaprezentuje nam najnowszy system operacyjny [...]

Portal poświęcony skutecznej promocji Twojego serwisu internetowego, marki, firmy w Internecie

Google to nie tylko wyszukiwarka

Article   0 Comments
Line Spacing+- AFont Size+- Print This Article
Google to nie tylko wyszukiwarka

Google od swojego powstawia w 1998 roku dokonało wielu przemian, nie tylko w dziedzinie informatyki i nowych technologii, ale także w świadomości ludzi i postrzegania otoczenia. Już od wielu lat kojarzy się wyłącznie z wyszukiwarką internetową, pocztą elektroniczną czy kampanią AdWords. Od 2007 roku skutecznie rozwija platformę Android, wprowadzając coraz to lepsze i ciekawsze ulepszenia i dodatki. Koncern pranie nam ułatwić życie w każdej dziedzinie, stąd powstało wiele usług, niektóre są bardzie znane, np. Chrom, a inne mniej.

W tym artykule pragniemy skupić się na tych drugich. Oczywiście nie opiszemy ich wszystkich, gdyż jest ich zbyt dużo, a część z nich wykorzystywane jest przez wąskie grono użytkowników, dlatego skupimy się na 5, dla nas najciekawszych programach.

 1. Google Translate
  Jest to bardzo pomocna usługa umożliwiająca tłumaczenie tekstów, plików tekstowych, a także całych stron internetowych na/z różnych języków. Ma też jeszcze jedną ciekawą funkcję, a mianowicie opcję ręcznego wpisywania znaków. Szczególnie przydatne jest przy rozszyfrowywaniu chińskich znaków. Istnieje również w wersji na smartfony, gdzie za pomocą aplikacji i wbudowanej kamerki mamy możliwość odczytania tekstu i wyświetlenia tłumaczenia na ekranie.
 2. Timer
  Odliczanie czasu jest czasami bardzo przydatną i często stosowaną funkcją, dlatego Google proponuje nam Timer. Jest bardzo estetycznie wykonany, dodatkowo można ustawić dźwięk alarmu informującego o końcu odliczania.
 3. Gra Smarty Pins
  Jest to ciekawa gra, gdzie możemy sprawdzić się z wiedzy geograficznej. Google wykorzystało swoje mapy, dlatego jest bardzo realistyczna. Zasady są bardzo proste, zadawane jest losowe pytanie dotyczące konkretnego miasta lub kraju, a my musimy upuścić szpilkę na odpowiednim miejscu. Poprawne odpowiedzi tworzą linię ciągłą, liczbę kilometrów, która może wynosić maksymalnie 1609. Mamy do wyboru 6 kategorii, m in. historia, sztuka, sport. Niestety każda pomyłka wiąże się ze stratą cennych kilometrów.
 4. Google Ngram viewer
  Aplikacja pozawala na przeszukanie 5 milionów książek wydanych w latach 1980-2008, aby sprawdzić ile razy zostało wykorzystane wybrane przez nas słowo. Wynik otrzymujemy nie tylko w liczbach procentowych, ale także w postaci przejrzystego wykresu. Funkcja ta umożliwia także przeszukiwanie w języku polskim.
 5. Sprawdzanie kaloryczności potraw
  Wpisując w wyszukiwarkę nazwę danego produktu z dopiskiem kalorie otrzymujemy wiele cennych informacji na jego temat, m. in. ilość kalorii dla danego typu i wagi, opis, wartość odżywczą, ilość tłuszczów, białek, węglowodanów oraz wiele innych.
Article   0 Comments

Wszystkie

Google Project Ara

Google Project Ara   0

Czy słyszeliście już o innowacyjnym projekcie od Google o nazwie ARA? Jeśli nie - przeczytajcie koniecznie nasz najnowszy artykuł w tym temacie. Projekt Ara to najnowszy projekt od Google. Pierwszy model [...]

Latest Comments

Skuteczny Internet
January 01, 2017 Skuteczny Internet

Dokładnie tak. Pozycjonowanie jak i optymalizacja stron to ciągła praca. [...]

przeczytaj
Mati
January 01, 2017 Mati

Jak pozycjonujesz stronę internetową to nie jest ważna optymalizacja tylko na początku. Co kilka tygodni [...]

przeczytaj
Jaknegocjowac
March 14, 2016 Jaknegocjowac

No to chyba wybiorę Google z uwagi na możliwość korzystania z różnych miejsc i urządzeń [...]

przeczytaj

Reklama