Tym razem nowy artykuł z trochę innej bajki – będzie bowiem o premierze najnowszego iPhone 6s oraz nowego systemu operacyjnego Apple iOS 9.

Nowy system iOS 9

Już niebawem Apple zaprezentuje nam najnowszy system operacyjny – iOS 9 oraz nowe telefony, które będą go obsługiwać. Tymi urządzeniami będzie nowy iPhone, iPad oraz najprawdopodobniej również nowy Apple TV. Znamy już datę premiery – będzie to 9 września. Sprzedaż nastąpi niedługo po premierze – będzie to 18 września. Z doniesień wiemy, że będzie to iPhone 6s oraz iPhone 6s Plus. Zmiany będą dotyczyć nie tyle wyglądu co funkcjonalności. Nowe iPhony będą miały ekran Force Touch. Technologia rozpoznaje siłę nacisku palca na ekran tym samym wyświetlając inne funkcje zależnie od nacisku. Apple TV ma mieć natomiast o wiele lepszą specyfikację a dodatkowo będzie w nim całkowicie nowy App Store oraz pilot do zdalnego sterowania z panelem dotykowym.

iphone 6siPhone 6s

W telefonie iPhone 6s ma być zamontowany także całkowicie nowy, trzyrdzeniowy układ A9 o taktowaniu 1,5 GHz oraz SIP (System-in-package) – mikrokomputer dotychczasowo zamontowany w Apple Watch. Jego zadaniem jest integracja procesora, RAM, flash oraz modułu łączności bezprzewodowej w jedną całość. Apple ma być dostępny w wersjach 16, 64 i 128GB.

A Wy, czekacie już na nowego iPhone?

Już niebawem nowy iPhone
Oceń ten wpis