Zapewne jesteś świadomym użytkownikiem Internetu i posiadasz odpowiedni pakiet zabezpieczający komputer przed wirusami i niechcianym oprogramowaniem.

Jak mieć bezpieczniejszy komputer?

W tym artykule dowiesz się jak uczynić swój komputer jeszcze bezpieczniejszym. Zapewne zdajesz sobie sprawę, że posiadając pakiet antywirusowy nie jesteś w pełni chroniony w 100% przed intruzami.

anti-exploit

Wirusy oraz oprogramowanie szpiegujące jest coraz bardziej wyrafinowane – już nie wystarczy dobry antywirus i mądre myślenie, robak może przedostać się do komputera niezauważony – nie trzeba nawet otwierać załącznika czy rozpoczynać ściągania jakiegoś podejrzanego pliku. Coraz częściej w Internecie można natknąć się na wirusy, które wykorzystują exploity w popularnych programach, które używamy. Exploit to inaczej dziura, furtka, którą można doprowadzić do zdestabilizowania działania aplikacji a w konsekwencji do zmuszenia jej do pobrania i uruchomienia zainfekowanego pliku i to bez ingerencji użytkownika! – wszystko dzieje się w tle.

Jak się zabezpieczyć przed takimi działaniami?

Skuteczną linią obrony może być wyspecjalizowany program Malwarebytes Anti-Exploit, który działa niezależnie od wszelki antywirusów. Ten mały programik, ważący zaledwie 2,8Mb rezyduje w pamięci RAM naszego komputera nieustannie kontrolując co w danej chwili jest przetwarzane w pamięci i w razie wykrycia typowego działania mającego na celu naruszenie ochrony pamięci – blokuje dany proces i wysyła ostrzeżenie na ekran użytkownika.

Aplikacja darmowo zabezpiecza najpopularniejsze przeglądarki internetowe takie jak Firefox, IE, Chrome oraz programy biurowe typu VLC Media Player, Adobe Reader.

Malwarebytes Anti-Exploit w akcji

Powyższa ilustracja pokazuje wyniki testu przeprowadzonego przez Laboratorium MRG Effitas. Jak widać z obrazka, gdybyśmy używali programu Malwarebytes Anti-Exploit w połączeniu z rozwiązaniem antywirusowym firmy Kaspersky – nasz komputer byłby w 100% odporny na zastosowane w teście próby ataku.

Czy to zabezpieczy mój komputer w 100%?

Nie. To jest dodatkowa warstwa ochronna, która w połączeniu z dowolnym antywirusem z zaporą sieciową tworzy kolejną barykadę dla atakujących nas wirusów. Zachęcamy do używania tego programu celem podniesienia swojego bezpieczeństwa w Internecie.


Źródło grafiki i pełne wyniki i metodologia testu: https://www.mrg-effitas.com/wp-content/uploads/2015/04/MRG_Effitas_Real_world_exploit_prevention_test.pdf

Malwarebytes Anti-Exploit czyli stwórz ze swojego komputera fortecę nie do zdobycia!
Oceń ten wpis