Jeżeli zajmujesz się e-marketingiem, Facebook nigdy nie pozwoli Ci się nudzić. Do Polski właśnie dotarł Marketplace, czyli zakładka, w której każdy użytkownik może umieścić swoje ogłoszenie i cieszyć się z łatwej komunikacji z potencjalnym klientem.

Wszystko w jednym miejscu

Ale do rzeczy. Każdy z nas choć raz na jakiś czas pozbywa się nieużywanej wiertarki czy nowej torebki, która okazała się nietrafionym przedmiotem. Pierwszą myślą jest wystawienie ich na darmowych portalach ogłoszeniowych. Zakładamy konto i przez pierwszy tydzień wchodzimy regularnie w aplikację, żeby sprawdzić czy ktoś jest zainteresowany naszym produktem. Jednak jeżeli nie ma popytu na nasz przedmiot, często zapominamy, że je wystawiliśmy. I właśnie tutaj przychodzi do nas z pomocą zakładka Marketplace, która znajduje się na koncie każdego użytkownika najpopularniejszego serwisu społecznościowego. Co to oznacza? Nareszcie będziesz miał wszystko w jednym miejscu, bez potrzeby posiadania kilku aplikacji do sprzedaży.

Alternatywa dla portali aukcyjnych

Zakładka pozwala wyszukać, sprzedać i kupić artykuły za pośrednictwem Facebooka. Warto dodać, że portal Zuckerberga nie bierze udziału w płatnościach. Pozwala on za to skontaktować się ze sprzedającym przez Messengera, który umożliwia łatwą i szybką komunikację w jednym miejscu. Dla wielu będzie to zdecydowanie atrakcyjniejszą alternatywą sprzedaży od typowych portali aukcyjnych. Funkcja Marketplace pozwala ustawić parametry takie jak: cena, kategoria, odległość, które ułatwiają przeszukiwanie ofert. Co więcej umieszczanie ogłoszeń jest bezpłatne, co z pewnością stanowi zagrożenie dla wszystkich popularnych do tej pory platform.

Marketplace, czyli Olx, Allegro i Gumtree na Twoim Facebooku 1

Zasięg Marketplace

Marketplace został wprowadzonych już w 27 krajach i został on pozytywnie przyjęty. Według opublikowanych danych co miesiąc odwiedza go 550 mln użytkowników. Czy odniesie sukces na naszym rynku? Czas pokaże.

A wy planujecie wypróbować nowe narzędzie?

Marketplace, czyli Olx, Allegro i Gumtree na Twoim Facebooku
Oceń ten wpis