Rewolucję rozpoczęły okulary od Google. Rozszerzona rzeczywistość miała zagościć w naszym życiu na stałe. Jednak kiedy Google ogłosił koniec sprzedaży produktu wiele osób nie mogło uwierzyć własnym uszom. Teraz temu zadaniu próbuje dorównać Microsoft.

Koniec Google Glass?

Jeszcze do niedawna oswajaliśmy się z informacją o zakończeniu sprzedaży Google Glass a Google zamyka program Explorer, który dotychczas rozwijał technologię okularów z rozszerzoną rzeczywistością. Czyżby koniec rewolucji? Niekoniecznie. Microsoft postanowił sprostać zadaniu i kilka dni po informacji podanej przez Google zaprezentował swój projekt, okulary o nazwie HoloLens. Jest to urządzenie różniące się od Google Glass, przede wszystkim chce trafić do szerokiego grona odbiorców, nie tylko do osób, które chętnie wydadzą 1500 dolarów na tą zabawkę – jak to miało miejsce przy Google Glass.

Zmieniając sposób tego, jak patrzymy na świat możemy zmienić świat, który widzimy.

Takim hasłem reklamują swoje okulary twórcy od Microsoftu. Slogan wydaje się trafny. HoloLens wykorzystywać ma holografy łącząc przed oczami rozszerzona rzeczywistość jak i tą prawdziwą. Okulary mają mieć zastosowanie w nauce, rozrywce, pracy ale też w życiu codziennym.

Co się dzieje z Google Glass?

Konrad kozłowski z AntyWeb wysnuł opinię, jakoby społeczeństwo najzwyczajniej nie było przygotowane na taki gadżet, jaki podsunął nam Google. Innego zdania jest Marcin Prys, ekspert nowych mediów i technologii, który uważa projekt Google Glass za całkowicie i definitywnie zamknięty. Przeczy temu Ewa Lalik, blogerka i ekspert od nowych technologii mówiąc, że Google Glass nie ma szans na całkowite zniknięcie. Jak będzie, tego dowiemy się na pewno w najbliższej przyszłości.

Google Glass czy HoloLens?

Uważamy, że na chwilę obecną ciężko powiedzieć co może odnieść większy sukces i czy HoloLens definitywnie odsunie na bok okulary od Google. Jeśli pojawią się w sprzedaży po niewiele niższej cenie niż Glass, kto wie czy upadek nie będzie tak szybki jak w ich przypadku. Ale z niską ceną i wysoką technologią, kto wie..

Microsoft pokona Google w rewolucji rozszerzonej rzeczywistości?
Oceń ten wpis