Google Project AraPoprzedni Artykuł
Jak zwiększyć ruch na stronie internetowej?Następny Artykuł
Najnowsze
  • Google to nie tylko wyszukiwarkaGoogle od swojego powstawia w 1998 roku dokonało wielu przemian, nie tylko w dziedzinie informatyki i nowych technologii, ale także w świadomości ludzi i postrzegania otoczenia. Już od wielu lat [...]
  • Google Project AraCzy słyszeliście już o innowacyjnym projekcie od Google o nazwie ARA? Jeśli nie - przeczytajcie koniecznie nasz najnowszy artykuł w tym temacie. Projekt Ara to najnowszy projekt od Google. Pierwszy model [...]
  • Już niebawem nowy iPhoneTym razem nowy artykuł z trochę innej bajki - będzie bowiem o premierze najnowszego iPhone 6s oraz nowego systemu operacyjnego Apple iOS 9.Już niebawem Apple zaprezentuje nam najnowszy system operacyjny [...]

Portal poświęcony skutecznej promocji Twojego serwisu internetowego, marki, firmy w Internecie

Mniejsza liczba preinstalowanych aplikacji w systemie Android

Article   0 Comments
Line Spacing+- AFont Size+- Print This Article
Mniejsza liczba preinstalowanych aplikacji w systemie Android
Related Articles

Preinstalowane aplikacje to najczęstsze narzekania użytkowników nie tylko telefonów, ale również komputerów. Ile razy wściekaliśmy się, że przy zakupie nowego telefonu mamy od razu 30 niepotrzebnych aplikacji, z których prawdopodobnie nigdy nie skorzystamy, a które to obciążają system i wysyłają przeróżne dane do swojego producenta. Firma Google postanowiła, że nie będzie wymagała od producentów urządzeń z systemem Android, aby te zamieszczały wszystkie usługi Google, jakie do tej pory były zobowiązane zgodnie z postanowieniami licencyjnymi.

Jakie aplikacje znikną i co to znaczy dla nas – użytkowników?

Nie ma jeszcze pełnej listy aplikacji, które nie muszą być dostarczane wraz z urządzeniem, ale wiadome jest, że na telefonach nie będzie konieczna preinstalacja aplikacji do obsługi portalu społecznościowego Google+, Kiosku Google Play, Książek Google Play oraz Gry Google Play.

Od teraz, to czy wymienione wyżej aplikacje znajdziemy w nowym telefonie będzie zależało wyłącznie od woli producenta, który jednak nadal będzie musiał dołączać do swoich urządzeń takie aplikacje jak Google Hangouts czy przeglądarkę Chrome – jednak pełnią one niezwykle przydatne funkcje, więc nie będzie powodów do narzekań ze strony użytkowników.

Problem preinstalowanych aplikacji

Posunięcie internetowego giganta jest dobre, jednak nie możemy zapomnieć, że spośród preinstalowanych aplikacji, usługi Google stanowiły procent wszystkich innych, które są dostarczane przez producenta. Niestety to właśnie te zbędne programy producentów urządzeń są najgorsze, ponieważ często są źle napisane, niedostosowane do urządzeń przez co znacząco wpływają na ogólną wydajność systemu.

Może posuniecie firmy Google zmusi do myślenia producentów urządzeń z Androidem, aby Ci zastanowili się nad sensem dodawania 40 aplikacji, które tylko przeszkadzają użytkownikom. Oczywiście powód dodawania takich aplikacji jest prosty – chodzi o pieniądze, które idą do producenta od programistów gier i aplikacji.

Problem zbędnych programów i gier, które możemy znaleźć w nowo zakupionym urządzeniu jest znany od lat – producenci laptopów, komputerów, tabletów czy komórek dołączają oprogramowanie firm trzecich w celach reklamowych i promocyjnych – producenci tłumaczą się, ze dzięki temu oferowane przez nich urządzenia mogą być trochę tańsze. Miejmy nadzieję, że rzeczywiście tak jest.

Article   0 Comments

Artykuły

Jak rozkręcić firmowy profil na LinkedIn?

Jak rozkręcić firmowy profil na LinkedIn?   0

Skoro czytasz ten tekst, to już wiesz, że Twoja firma potrzebuje profilu na LinkedIn lub dopiero dojrzewasz do decyzji o założeniu konta i chcesz się upewnić, że zmierzasz we właściwym [...]

Latest Comments

Skuteczny Internet
January 01, 2017 Skuteczny Internet

Dokładnie tak. Pozycjonowanie jak i optymalizacja stron to ciągła praca. [...]

przeczytaj
Mati
January 01, 2017 Mati

Jak pozycjonujesz stronę internetową to nie jest ważna optymalizacja tylko na początku. Co kilka tygodni [...]

przeczytaj
Jaknegocjowac
March 14, 2016 Jaknegocjowac

No to chyba wybiorę Google z uwagi na możliwość korzystania z różnych miejsc i urządzeń [...]

przeczytaj

Reklama