O czym warto pamiętać tworząc stronę błędu 404Poprzedni Artykuł
Atak na zdradęNastępny Artykuł
Najnowsze
  • Google to nie tylko wyszukiwarkaGoogle od swojego powstawia w 1998 roku dokonało wielu przemian, nie tylko w dziedzinie informatyki i nowych technologii, ale także w świadomości ludzi i postrzegania otoczenia. Już od wielu lat [...]
  • Google Project AraCzy słyszeliście już o innowacyjnym projekcie od Google o nazwie ARA? Jeśli nie - przeczytajcie koniecznie nasz najnowszy artykuł w tym temacie. Projekt Ara to najnowszy projekt od Google. Pierwszy model [...]
  • Już niebawem nowy iPhoneTym razem nowy artykuł z trochę innej bajki - będzie bowiem o premierze najnowszego iPhone 6s oraz nowego systemu operacyjnego Apple iOS 9.Już niebawem Apple zaprezentuje nam najnowszy system operacyjny [...]

Portal poświęcony skutecznej promocji Twojego serwisu internetowego, marki, firmy w Internecie

Motoryzacja przyszłości czyli targi motoryzacyjne we Frankfurcie 2015

Article   0 Comments
Line Spacing+- AFont Size+- Print This Article
Motoryzacja przyszłości czyli targi motoryzacyjne we Frankfurcie 2015

Nie możemy nie napisać o odbywających się właśnie targach motoryzacyjnych we Frankfurcie, na których prezentowane są najnowocześniejsze rozwiązania motoryzacyjne – zarówno w dziedzinie mechaniki jak również elektroniki. To właśnie na elektronice tych nowoczesnych konstrukcji chcemy się skupić. Producenci samochodów od lat przyzwyczajają nas do coraz większej liczby układów elektronicznych w naszych pojazdach, jednak to co widzimy w ostatnich paru latach jest prawdziwą rewolucją.

Rozbudowane systemy multimedialne nie ograniczają się jedynie do radia – to prawdziwe kombajny, za pomocą których możemy monitorować stan układów jednych czy sterować zawieszeniem. Przemysł IT oraz przemysł motoryzacyjny są tak ze sobą powiązane, że system Android można spotkać na pokładzie samochodu! Tak, system Android w komputerze pokładowym to te same możliwości znane nam z telefonów czy tabletów, czyli m.in. dostęp do przeglądarki internetowej oraz aplikacji, które mogą ułatwić i umilić podróż samochodem zarówno kierowcy jak i pasażerom.

Zaawansowana elektronika coraz bardziej przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa na drogach – początkiem elektronicznej rewolucji w motoryzacji były montowane seryjnie ABS-y. Obecnie montowane w samochodzie czujniki oraz komputery pokładowe monitorują również trasę oraz stan kierowcy.

Jak to się wszystko odbywa? Nowoczesne pojazdy wyposażone są w szereg czujników oraz kamer, tak więc jedna kamera umieszczona przed kierowcą monitoruje stan jego powiek i jeśli komputer uzna na podstawie obserwacji, że kierowca wymaga odpoczynku to poinformuje go sygnałem graficznym oraz dźwiękowym, aby zapobiec zaśnięciu za kierownicą.

Inne systemy z kolei obserwują nieustannie drogę i jeśli wykryją niezamierzony zjazd z pasa ruchu to natychmiast włączą drżenie kierownicy lub nawet skierują samochód na właściwy tor. Nie wspominając o tym, że jeśli będziemy zbliżać się zbyt szybko i zbyt blisko do poprzedzającego samochodu to komputer przejmie kontrolę i zacznie sam hamować.

To właśnie można zobaczyć na najnowszych targach motoryzacyjnych – jeszcze bardziej inteligentne samochody, które dbają o nasze bezpieczeństwo i komfort podróżny. To nie jest wcale pieśń przyszłości – to dzieje się teraz i jest dostępne w salonach samochodowych, a nowości prezentowane na targach tylko ulepszają istniejącą już technologię.

Article   0 Comments

Artykuły

Jak rozkręcić firmowy profil na LinkedIn?

Jak rozkręcić firmowy profil na LinkedIn?   0

Skoro czytasz ten tekst, to już wiesz, że Twoja firma potrzebuje profilu na LinkedIn lub dopiero dojrzewasz do decyzji o założeniu konta i chcesz się upewnić, że zmierzasz we właściwym [...]

Latest Comments

Skuteczny Internet
January 01, 2017 Skuteczny Internet

Dokładnie tak. Pozycjonowanie jak i optymalizacja stron to ciągła praca. [...]

przeczytaj
Mati
January 01, 2017 Mati

Jak pozycjonujesz stronę internetową to nie jest ważna optymalizacja tylko na początku. Co kilka tygodni [...]

przeczytaj
Jaknegocjowac
March 14, 2016 Jaknegocjowac

No to chyba wybiorę Google z uwagi na możliwość korzystania z różnych miejsc i urządzeń [...]

przeczytaj

Reklama