Google to nie tylko wyszukiwarkaPoprzedni Artykuł
Motoryzacja przyszłości czyli targi motoryzacyjne we Frankfurcie 2015Następny Artykuł
Najnowsze
  • Google to nie tylko wyszukiwarkaGoogle od swojego powstawia w 1998 roku dokonało wielu przemian, nie tylko w dziedzinie informatyki i nowych technologii, ale także w świadomości ludzi i postrzegania otoczenia. Już od wielu lat [...]
  • Google Project AraCzy słyszeliście już o innowacyjnym projekcie od Google o nazwie ARA? Jeśli nie - przeczytajcie koniecznie nasz najnowszy artykuł w tym temacie. Projekt Ara to najnowszy projekt od Google. Pierwszy model [...]
  • Już niebawem nowy iPhoneTym razem nowy artykuł z trochę innej bajki - będzie bowiem o premierze najnowszego iPhone 6s oraz nowego systemu operacyjnego Apple iOS 9.Już niebawem Apple zaprezentuje nam najnowszy system operacyjny [...]

Portal poświęcony skutecznej promocji Twojego serwisu internetowego, marki, firmy w Internecie

O czym warto pamiętać tworząc stronę błędu 404

Article   0 Comments
Line Spacing+- AFont Size+- Print This Article
O czym warto pamiętać tworząc stronę błędu 404

Gdy pojawia się na ekranie strona 404 Not Found, to nie wróży nic dobrego. Najlepiej gdyby się w ogóle nie ukazywała, ale w wyniku niedopatrzenia czasami niestety musi. Przez to, że występuje rzadko, programiści nie poświęcają jej należytej uwagi. Kiedy początkujący użytkownik Internetu trafia na taką stronę, to po prostu nie wie co się stało i co zrobić w takiej sytuacji, dlatego powinniśmy zawrzeć na niej niezbędne informacje i odnośniki.

Tak wygląda domyślna strona błędu 404 Not Found:

błąd 404 domyślna strona

Jak widać jest ona mało estetycznie wykonana i zawiera minimum informacji, które są niezrozumiałe dla większości użytkowników. Aby odbiorca nie uciekł z naszej strony powinna zawierać następujące elementy:

Link do strony głównej

Aby ułatwić użytkownikowi powrót na działającą stronę, najczęściej umieszcza się link do strony głównej. W takim przypadku nie trzeba ręcznie wpisywać adresu w polu przeglądarki i jest mniejsze prawdopodobieństwo całkowitego porzucenia strony.

Kategorie strony

Podobnie jak umieszczamy link do strony głównej możemy umieścić odnośniki do najważniejszych kategorii naszej witryny. Takie rozwiązanie bardzo ułatwi przeglądanie strony.

404 Not Found

Niestety większość użytkowników niestety nie wie co znaczy „404 Not Found”, dlatego nie warto umieszczać go w opisie. Lepiej zastąpić je przyjemniej i zrozumiale brzmiącymi frazami typu „Strona nie istnieje” lub „Przepraszamy, ale strona nie została odnaleziona”.

Dobre maniery

Niestety nie ustrzeżemy się przed pojawianiem się błędów, dlatego warto pamiętać o dobrych manierach i przeprosić użytkownika za nasze niedopatrzenie. Jest to bardzo miłe, zmniejsza prawdopodobieństwo irytacji, a w rezultacie opuszczenia naszej witryny. Powinniśmy także wyjaśnić, dlaczego wystąpił błąd i co w takiej sytuacji zrobić.

Mapa witryny i wyszukiwarka

Najprostszą formą ucieczki ze strony 404 jest zaimplementowanie linku do mapy witryny lub pozwolić użytkownikowi na wyszukanie innej frazy poprzez wewnętrzną wyszukiwarkę.

Wielkość strony 404

Niestety niektóre przeglądarki nie akceptują stron krótszych niż 513 bajtów, gdyż uważają ją za niewystarczającą, by zawrzeć niezbędną informację o błędzie.  Najczęściej taka sytuacja ma miejsce w przeglądarkach Internet Explorer, więc budujmy ją w taki sposób, aby ważyła więcej.

Szablon a strona błędu

Jeśli na naszej stronie internetowej korzystamy z szablonu, warto wykorzystać go także tworząc stronę błędu 404. Użytkownik będzie już z nim oswojony i nie ucieknie tak szybko. Szablon jest wygodny pod tym względem, gdyż zawarte są w nim niezbędne elementy, które ułatwią radzenie sobie w sytuacji wystąpienia błędu.

Zgłaszanie błędu do administratora

W obecnych czasach nasi goście odwiedzający naszą witrynę są bardzo zabiegani, dlatego proszenie o zgłaszanie nieprawidłowości na naszej stronie mija się z celem i jest trochę nieetyczne. To jest nasz obowiązek, aby strona działała poprawie, dlatego sami powinniśmy o to zadbać.

Oto przykłady na ciekawe stworzenie stron 404:

pani ze strzelba błąd 404

przykład strony błędu 404

przykład strony błędu 404

przykład strony błędu 404

przykład strony błędu 404

przykład strony błędu 404

Article   0 Comments

Porady

Czego unikać przy optymalizacji strony?

Czego unikać przy optymalizacji strony?   2

Przed rozpoczęciem pozycjonowania strony internetowej należy ją jak najlepiej zoptymalizować. Każdy właściciel firmy, chciałby, aby jego strona internetowa znalazła się w TOP 10. Początkujący pozycjonerzy mają do dyspozycji ogrom informacji [...]

Latest Comments

Skuteczny Internet
January 01, 2017 Skuteczny Internet

Dokładnie tak. Pozycjonowanie jak i optymalizacja stron to ciągła praca. [...]

przeczytaj
Mati
January 01, 2017 Mati

Jak pozycjonujesz stronę internetową to nie jest ważna optymalizacja tylko na początku. Co kilka tygodni [...]

przeczytaj
Jaknegocjowac
March 14, 2016 Jaknegocjowac

No to chyba wybiorę Google z uwagi na możliwość korzystania z różnych miejsc i urządzeń [...]

przeczytaj

Reklama