W dzisiejszych czasach wiadomo, że internet to skarbnica wiedzy. Szczególnie także dla młodych ludzi oraz dzieci. Jednak wiadomo także, że w sieci kryje się wiele niebezpieczeństw.

Czy istnieje sposób dla rodziców aby ochronić swoje pociechy przed niebezpieczeństwami internetu?

Na szczęście są do tego dobre programy. W sieci znajdziemy wiele programów tego typu. Większość z nich to programy, które trzeba instalować na naszym komputerze. Dostępne są też narzędzia online, które działają z poziomu naszej przeglądarki internetowej.

Projekt eyesity

Nowym, ciekawym projektem, który pozwoli chronić Twoje dziecko przed niebezpieczeństwem internetu jest platforma Eyesity, która jest dostępna poprzez portal internetowy. Eyesity to program ochrony dziecka w sieci Internet. Platforma aktualnie przygotowana jest w dwóch wersjach językowych: angielskiej i polskiej. Aktualnie z tego co widać, trwają jeszcze na portalu prace, ale można już się zarejestrować aby otrzymać konto beta.

Kontrola dziecka w sieci

Każdy rodzic, powinien kontrolować swoje dziecko w internecie. Dostępne do tego programy nie tylko zablokują dostęp do stron internetowych, których dzieci nie powinny oglądać, ale także jest możliwość śledzenia jak długo dzieci spędzają przy komputerze. Jest to bardzo ciekawa opcja jeśli chcemy wiedzieć i kontrolować czas spędzania dzieci w Internecie.

Na rynku znajduje się kilka rozwiązań, które pozwolą ochronić dzieci przed niebezpieczeństwami jakie kryje Internet. Większość z nich są to rozwiązania płatne, jednak kwoty miesięczne są na tyle niskie, że każdy rodzić nie powinien oszczędzać i powinien skorzystać.

Jeśli znacie jakieś ciekawe rozwiązania to piszcie w komentarzach.

Programy ochrony dziecka w Internecie
Oceń ten wpis