Microsoft po długim czasie testów i wydań kolejnych buildów systemu podał, że premiera jego najważniejszego produktu – Windows 10 nastąpi już 29 lipca. Tak więc do premiery pozostały niecałe dwa miesiące, co oznacza, że firma Microsoft nie przewiduje żadnych nowych funkcji czy ulepszeń.

Windows 10

Co do tej pory dostawaliśmy w wydaniach technicznych i czego możemy spodziewać się w finalnym wydaniu?:

  • Długo wyczekiwany powrót Menu Start w formie menu z listą kafelków danych programów i funkcji systemu Windows
  • Nacisk na multiplatformowość – Windows 10 oraz jego aplikacje mają poprawnie działać zarówno na urządzeniach mobile jak i na komputerach – Windows będzie sam dostosowywał się do środowiska w jakim jest uruchamiany.
  • Nowa przeglądarka Microsoft Edge, która ma całkowicie zastąpić Internet Explorera. Nie jest to jednak zabieg marketingowy – nowa przeglądarka została znacznie odchudzona i zoptymalizowana pod najnowsze standardy sieciowe.
  • Nowy DirectX – jak przy wydaniu każdego nowego systemu otrzymamy nowe sterowniki graficzne – DirectX12 ma być jeszcze bardziej wydajny i ma wnieść nowe ulepszenia w renderowaniu obrazu.
  • Poprawione bezpieczeństwo systemu przez wbudowane systemy kontroli pamięci i utwardzania usług systemowych oraz nowy mechanizm aktualizacji Windows Update, który ma opierać się o technologię P2P, co powinno przyspieszyć dystrybucję i prędkość ściągania aktualizacji.
  • Asystentka Cortana, która ma ułatwiać i przyspieszać pracę w systemie.

Nowe funkcje Windowsa

Nowych funkcji jest oczywiście znacznie więcej – My jako użytkownicy na pewno liczymy na większą niezawodność i szybkość działania systemu połączoną z większym bezpieczeństwem w Internecie.

Czy system Windows 10 jest w stanie zdobyć serca użytkowników tak jak Windows XP lub Windows 7? – czas pokaże, jeśli system będzie co najmniej tak dobry jak wymienieni poprzednicy to jego sukces może być naprawdę ogromny ze względu na wielką promocję firmy Microsoft, która umożliwia bezpłatny update starszych wersji systemu Windows do najnowszej wersji oznaczonej numerkiem 10.


Zdjęcie pochodzi z materiałów promocyjnych Microsoft: http://www.microsoft.com/pl-pl/windows/features

Znamy datę premiery Windows 10!
Oceń ten wpis